no-img
لرن گرام

سوالات متداول - لرن گرام


لرن گرام
مطالب پر بازدید
سر سطر خبر ها ...

adsadsadsadsads

صفحه جدا

سوالات متداول


سوال های مرتبط با تلگرام


==> چگونه بفهمم که من ریپورت هستم یا خیر؟                             ==> آیا مسنجر تلگرام دارای امنیت بالا هست؟
==> چگونه بفهمم که طرف پیام من را خوانده است؟                       ==> کانال عمومی بهتر است یا خصوصی؟
==> چگونه پیام های ویرایش شده را بفهمم؟                                ==> فوروارد پیام چه کاربردی داره؟
==> Replay ریپلای چیست؟                                                      ==> بلاک Block چیست؟
==> فرق ربات با کانال و گروه ها چیست؟                                     ==> کدام یک از مسنجر ها بهتر است؟
==> id آی دی چیست؟                                                            ==> چگونه بفهمم که چه کسانی من را بلاک کرده اند؟
==> چگونه شماره خودم را Share کنم؟                                       ==> Report ریپورت چیست؟
==> کانال چیست و چه کاربردی دارد؟                                         ==> گروه چیست و چه کاربردی دارد؟
==> چت خصوصی چیست و چه کاربردی دارد؟                             ==> ربات چیست و چه کاربردی دارد؟
==> تبادل چیست؟                                                                ==> بنر چیست؟
==> فرق ربات واسطه با بدون واسطه چیست؟                            ==> آیا ربات ها هکرند؟
==> چگونه میتوان کاربران Delete Account را از لیست مخاطبین حذف کرد؟        ==> تفاوت تلگرام های فارسی با تلگرام اصلی چیست؟
==> چگونه ریپورت می شویم؟                                                  ==> چگونه می فهمیم ، مخاطب پیام ما را خوانده است؟
==> چگونه می فهمیم ، شخصی پیام را ویرایش کرده است؟          ==> آیا پیام هایی که در گروه ارسال می شود ، حافظه گوشی را پر می کند؟

 

پاسخ ها :

اگر شما موفق نشدید که به افراد ناشناس پیام دهید ، و پیام شما ارور داد و یا اینکه نتوانستیم افرادی را به گروه و یا کانال دعوت کنید ، بدانید که ریپورت شده اید!


تلگرام یکی از بهترین مسنجر هایی بوده که در ایران بیش از ۵۰ میلیون کاربر داره . یکی از بهترین ویژگی های آن امنیت بالاست.که تا به حال کسی نتوانسته تلگرام را هک کند.حتی خود تلگرام مسابقه ای گذاشته است که اگر کسی بتواند تلگرام را هک کند ، هزار دلار پول جایزه می گیرد!تلگرام دارای سرورهای قوی می باشد که در انگلیس قرار دارد.


اگر کنار پیامی که ارسال کرده اید دو تیک نمایش داده شود ، یعنی اینکه طرف پیام شما را خوانده است.


کانال خصوصی برای کسانی خوب است که بخواهند مطالبی قرار دهند تا فقط مخاطبان خودشان ببینند و دیگران اجازه ی دیدن کانال را نداشته باشند اما اکثر مردم از کانال های عمومی استفاده می کنند و کانال عمومی میسازند تا بتوانند تعداد اعضاهایشان را بالا ببرند.


کنار پیام ها اگر متن edited نوشته شود نشان دهنده ی این است که پیام ویرایش شده.


اگر کسی آی دی نداشته باشد و بخواهید شماره ی وی را به کسی ندهید اما میخواهید کسی دیگر به پی وی وی مراجعه کنید بهتر از یکی از پیام های وی را به کسی دیگر فوروارد کنید تا با کلیک بر روی اسم بتواند وارد پیوی وی شود! و یا پیام هایی مثل عکس هایی که زیر نویس دارند را به گروه ها و … می توانید فوروارد کنید.


یعنی اینکه شما پیامی را نقد و یا بررسی می کنید (در اصطلاح به آن پیام جوابی می دهید)


بلاک برای افراد مزاحم ساخته شده است تا اگر از پیام های افراد مزاحم خلاص شوید و وی را بلاک کنید یعنی اینکه وی مسدود می شود و نمیتواند در (چت) با شما پیامی دهد.


ربات مثل یک شخص می ماند که شما می توانید به او پیام دهید و با او صحبت کنید و یا از مطالبی که داره بهره ببرید اما کانال یک اطلاع رسانی است که کسانی که در آن عضو می شوند می توانند فقط مطالب را بخوانند و یا از آن خارج شوند ولی گروه ، شما می توانید در گروه هر چیزی خواستید ارسال کنید و یا با هم دیگر صحبت کنید و نفرات زیادی در یک جمع هستند و از پست ها و چت های هم با خبر می شوند و همگی دسترسی ارسال پیام را دارند.


با توجه به اینکه تلگرام یکی از پرمخاطب ترین مسنجر هاست و همگی از وایبر و واتس آپ و … به تلگرام مهاجرت کرده اند همچنین دارای ویژگی ها و امکانات بسیار بالا و عالی ست ، بدون شک تلگرام بهترین مسنجر دنیاست!


هر فردی که در تلگرام با کانال و … سر و کله میزند می تواند (یا بهتر است که) یک آی دی برای خود داشته باشد تا کسانی که شماره ی او را ندارند ، با آن آی دی که یک نشانی است ، بتوانند با وی ارتباط برقرار کنند! که با @ شروع می شود.حتی کانال ها هم دارای آی دی هستند که البته باید کانال عمومی باشد!


اگر کسی شما را بلاک کرده است زیر آخرین بازدید او متن Last Seen a Long Time ago نوشته شده است که معنی “آخرین بازدید خیلی وقت پیش می باشد” را می دهد!البته باید Last Seen خود آزاد و برای عموم باشد تا بفهمید که چه کسی شما را بلاک کرده است.(بعد از عکس طرف مقابل هم نامعلوم است که این هم نشانه ی بلاک شدن شماست!)


اگر به پیوی کسی رفتید که شماره ی شما را ندارد به داخل چت بروید و با کلیک روی گزینه ای که سه نقطه دارد و به صورت عمودی است ، روی گزینه ی Share My Contact کلیک کنید تا شماره ی شما برای وی ارسال شود!


هنگامی که بیش از ۱۰ نفر شما را بلاک کنند و یا گزارش (Report Spam) کنند ، شما ریپورت می شوید یعنی دیگر نمیتوانند به پی وی افراد ناشناس بروید اما اگر هر دو طرف شماره ی هم را داشته باشند می توانند پیوی همدیگر بروند!


کانال یک شبکه ای اطلاع رسانی برای عموم یا افراد خاص است که فقط ادمین های آن میتوانند مطلب بزارند و اعضای آن آنها را مشاهده کنند و یا از کانال بیرون روند.


گروه می تواند دارای ۱۰۰۰ عضو داشته باشد که همه ی آنها بتوانند مطلب ارسال کنند و یا با یکدیگر چت کنند که این پیام ها در یک مکان ارسال می شود و بقیه هم می توانند آنها را بخوانند.که می تواند یک و یا چند ادمین داشته باشد.


چت خصوصی برای مواردی خوب است که شما نمیخواهید پیام تان را طرف مقابل فوروارد کند.


ربات مثل یک آدم می ماند که با شما میتواند صحبت کند و یا اطلاعاتی را به شما دهد و شما را سرگرم کند.


تبادل به این معنی ست که شما با ادمین کانالی دیگر ارتباط برقرار کنید و سپس بنر کانال خود را برای او ارسال کنید و وی هم برای شما بنر کانالش را ارسال کند و همدیگر به طور همزمان بنر های یکدیگر را در کانال هایتان بزارید و کانال یکدیگر را تبلیغ کنید بدون هیچ هزینه ای!


بنر یک متن و یا عکسی است که در آن توضیحات کامل و مختصر یک مجموعه ای داده شده است که با پخش شدن آن و نگاه کردن مردم ، آنها را به خود جذب می کند.


بعضی از ربات ها توسط زبان های برنامه نویسی از جمله php و … استفاده می شود که روی سرور و یا هاست راه اندازی می شوند و هیچگونه وابستگی ندارند و می توانند امکانات حرفه ای و یا متوسط داشته باشند و این به دانش شخص بستگی دارد البته منظور از وابستگی این است که توسط هیچ ربات دیگر و یا شرکت دیگری ساپورت نمیشود و فقط توسط ربات اصلی تلگرام یعنی بات فادر کد توکن گرفته می شود !


خیر-همه ی پیام ها ، کانال ها ، گروه ها و حتی ربات ها توسط تلگرام بررسی می شوند و آنهایی که غیر اخلاقی و یا مطابق قوانین جمهوری اسلامی نیستند ، پلیس فتا آنها را غیر فعال می کند و در سال اخیر مشاهده شد که یک از ربات ها تمامی اطلاعات سیم کارت های ایرانسلی را دریافت و از آنها سوءاستفاده کرد که فورا توسط پلیس فتا نابود شد و شخص مورد نظر را بازداشت کردند.پس هیچگونه اطلاعاتی به ربات هایی که توسط افراد ساخته شده اند ، ارسال نکنید چون ممکن است از انها استفاده کنند.اگر به تلگرام اعتماد ندارید ، میتوانید حسابتان را دیلیت اکانت کنید و برای همیشه آن را ترک کنید.هیچ گونه ربات ها نمیتوانند موبایل شما را هک کنند مگر آنکه اطلاعاتی به آنها داده باشید.


ممکن است بعضی از مخاطبین شما حساب خود را حذف یا همان دیلیت اکانت کرده باشند که برای کسانی که شماره ی آنها را داشته ، در لیست مخاطبین تلگرام در اول آن ، اسم دیلیت اکانت نوشته و شما میتوانید با کلیک روی آن و سپس انتخاب قسمتی که عکس پروفایل و اسم می باشد ، آن را حذف کنید که باید ابتدا روی سه نقطه عمودی گوشه ی صفحه کلیک کنید و سپس روی گزینه ی دیلیت کلیک کنید تا حساب آن از لیست مخاطبین پاک شود.


بعد از محبوبیت یافتن تلگرام در بین مردم جهان ، بعضی از افراد توانستن تلگرام های غیر رسمی و فارسی منتشر کنند که مخاطبان زیادی جذب کردند و کسب درآمدی برای خودشان دارند از جمله موبوگرام و … این تلگرام ها مثل موبوگرام و تلگرام پلاس و یا تلگرامیتی و … امکانات بیشتری نسبت به تلگرام دارند که میتوان به حالت روح ، حالت مخفی تایپ کردن و یا پاک کردن پیام های گروه های سوپر و پاک کردن پیام های کانال ها و … اشاره کرد .


تلگرام در نسخه های جدیدش از ۳ به بعد امکان ریپورت را اضافه کرد تا افراد آسایش بیشتری در تلگرام داشته باشند.اما چگونه ممکن است ریپورت شده باشید و یا شوید ؟اگر فردی که صاحب کانال هست و یکی از مخاطبین خود را به کانال چندین بار دعوت کند و آن مخاطب هر بار خارج شود از کانال ، تلگرام شما را فرد مزاحم میداند و ریپورتتان میکند.یکی دیگر از راه ها این است که وقتی در سوپر گروهی چت میکنید و یا پستی قرار می دهید ، اگر مدیران گروه از شما ناراضی باشند و بخواهند شما را ریموو یا همان حذف کنند ، روی یکی از پیام هایتان کلیک میکنند و روی دیلیت کلیک میکنند که سه گزینه برای آنها نمایش داده خواهد شد که اگر روی گزینه Report Spam کلیک کنند ، شما را به تلگرام گزارش کرده و طی مدتی شما ریپورت خواهید شد که البته باید در چندین گروه این اتفاق بیفتد.اما اگر بیشتر از ۱۰ نفر شما را بلاک کنند ، تلگرام شما را فرد مزاحم دانسته و ریپورت خواهید کرد.


باید دو تیک کنار پیام دیده شود که این نشان دهنده ی این است پیام خوانده شده است ، البته اگر دیدید که طرف مقابل برای شما بعد از پیام هایتان پیام ارسال کرده است و پیام های شما هنوز تیک نخورده است ، یعنی این است که از حالت روح تلگرام های غیر رسمی استفاده کرده است که البته میتوانید شما آن را گول بزنید.باید یک کانال یک نفره بسازید و یک پیامی در آن ارسال کنید و سپس آن را به طرف مقابل ارسال کنید که اگر در کنار پیامتان تعداد بازدید عدد ۲ شد ، نشان این است که پیام را خوانده است !


اگر کنار هر پیامی در هر کجا که باشد مثلا کانال و یا گروه و یا شخصی ، کلمه ی edited نوشته شده باشد نشان دهنده ی این است که پیام ویرایش شده است.


خیر-تمامی پیام ها و عکس ها و فیلم ها و… در سرور تلگرام ذخیره می شوند و هیچ یک از آنها حافظه گوشی شما را پر نخواهند کرد مگر آنکه آنها را دانلود کرده باشید مثل فیلم و موزیک و ….


سوال های مرتبط با لرن گرام


اگر سوالی داشتید که در اینجا قرار نگرفته بود ، میتوانید از طریق صفحه ی ارتباط با ما ، سوال خود را ارسال کنید! 😉